مجله انتخاب

تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه Humanitas
تاریخ : 1401/9/26

دانشگاه Humanitas واقع در منطقه روزانو شهر میلان، یکی از دانشگاه های خصوصی ایتالیاست که به صورت تخصصی و انحصاری به آموزش رشته های گروه پزشکی می پردازد. رشته پرطرفدار پزشکی نیز یکی از رشته هایی است که این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می دهد و در ادامه شرایط آن را بررسی خواهیم کرد. برای ورودی سپتامبر سال 2023 دانشگاه Humanitas ظرفیتی معادل 50 نفر به دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا اختصاص داده است. متقاضیانی دارای مدرک دیپلم 12 ساله یا دانش آموزان سال آخر دیپلم واجد شرایط شرکت در روند پذیرش دانشگاه برای ورودی سال 2023 هستند.

رشته جدید دانشگاه پادوا در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی
تاریخ : 1401/8/29

رشته جدید دانشگاه پادووا در مقطع کارشناسی که به نوعی میان رشته ای محسوب می شود در بر گیرنده ی مطالعات پیشرفته ای در باب زمین شناسی، آب و هوا، اتمسفر، هیدروسفر و بیوسفر است. آموزش ترکیبی این رشته که هم به صورت تئوری در محیط آکادمیک و هم به صورت عملی در فضای میدانی است

آزمونهای ورودی کشور ایتالیا در مقطع کارشناسی و به زبان انگلیسی
تاریخ : 1401/8/16

آزمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا به زبان انگلیسی (IMAT) آزمون Imat ( International Medical Admission Test ) آزمون تعیین سطح کشور ایتالیا برای ورود به رشته هایی است که به زبان انگلیسی تدریس می شوند. این آزمون شامل 60 سوال 5 گزینه ای می باشد و مدت زمان پاسخگویی به آن 100 دقیقه می باشد.

تغییرات آزمونهای پزشکی، دندانپزشکی و دامپزشکی کشور ایتالیا به زبان ایتالیایی
تاریخ : 1401/7/11

بر اساس آخرین بخشنامه وزارت آموزش و تحقیقات و دانشگاه های ایتالیا، آزمونهای TOLC-MED و TOLC-VET جایگزین آزمونهای آلفا تست پزشکی، دندانپزشکی و آلفا تست دامپزشکی خواهند شد. تغییرات مهم این آزمونها به شرح زیر می باشد: آزمونهای TOLC-MED و TOLC-VET طی دو مرحله برگزار خواهد شد. آزمون حضوری و کامپیوتری می باشد. جلسات آمادگی این آزمونها در ماه های اپریل و جولای برگزار خواهد شد.

تحصیل در رشته علوم لوازم آرایشی
تاریخ : 1401/6/15

" علوم لوازم آرایشی" رشته ای نوظهور است که به سبب نیاز این صنعت در حال پیشرفت، در ایتالیا در قالب یک رشته دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود. ساختار آموزشی این رشته شیمی دان هایی را شکل می دهد که می توانند در بخش های مختلف صنعت لوازش آرایشی از قبیل تولید، طراحی، بسته بندی و اعتبار سنجی محصولات مشغول به کار شوند. هدف اصلی دوره بهبود کیفیت و ایمنی محصولاتی است که استفاده از آنها روز به روز گسترش بیشتری می یابد و به سبب همین گسترش نیاز است که تمامی مراحل آن طبق چهارچوب های دقیق علمی انجام شود.

معرفی شهر و دانشگاه بولونیا ایتالیا
تاریخ : 1401/6/6

بولونیا (Bologna) بزرگترین شهر و مرکز ناحیه امیلیا رومانیا و نیز استان بولونیا در شمال ایتالیا است. بولونیا، هفتمین شهر پرجمعیت در کشور ایتالیا به‌شمار می‌آید. قدیمی‌ترین دانشگاه جهان، دانشگاه بولونیا در این شهر قرار دارد. همچنین مقر کمپانی‌های خودروسازی فراری و مازراتی در نزدیکی بولونیا واقع شده‌اند. از این شهر بعضا به عنوان گران‌ترین شهر ایتالیا یاد می‌شود. بولونیا همچنین به‌عنوان پایتخت آشپزی ایتالیایی شناخته می‌شود، اما مرکز منطقه‌ی امیلیا رومانیا به خاطر جاذبه‌های تاریخی‌اش به خود می‌بالد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم.

whatsapp