اخبار

بهترین دانشگاه های ایتالیا بر اساس رتبه بندی World Reputation Rankings (سال ۲۰۲۲)
تاریخ : 1401/9/2

جایگاه دانشگاه‌های ایتالیایی در جدیدترین رتبه‌بندی World Reputation Rankings (سال ۲۰۲۲) موسسه تایمز هر ساله با نظرسنجی از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها را بر اساس اعتبار و شهرت آنها در آموزش و تحقیقات رتبه‌بندی می‌کند. روش آنها به این صورت است که از اساتید دانشگاه می‌خواهند که حداکثر پانزده دانشگاه برتر از نظر آموزش و پژوهش در زمینه‌ی خود را نام ببرند، و سپس این دانشگاه‌ها را امتیازبندی می‌کنند.

افزایش تعداد دانشجویان بین المللی در فنلاند
تاریخ : 1401/9/2

تعداد دانشجویان بین‌المللی در فنلاند به بیشترین مقدار خود رسیده‌است از ژانویه تا اکتبر امسال ۷۰۶۰ دانشجوی بین‌المللی در فنلاند اجازه اقامت تحصیلی دریافت کرده‌اند، حدود ٪۵۴ بیشتر از سال قبل. تعداد دانشجویان بین‌المللی حتی نسبت به دوران پیش از کرونا افزایش چشمگیری داشته‌است: پیش از این رکورد مربوط به سال ۲۰۱۶ بود، زمانی که ۶۳۸۴ اقامت دانشجویی برای بار اول صادر شد.

اعداد و ارقام جالب از دانشگاه ساپینزا
تاریخ : 1401/9/2

▪️محبوبیت دانشگاه ساپینزا بین دانشجویان بین‌المللی هر سال در حال افزایش است: طبق آمار تعداد دانشجویان بین‌المللی از ۹۸۶۳ نفر در سال تحصیلی ۲۰۱۹/۲۰ به ۱۰۴۴۶ نفر در سال تحصیلی ۲۰۲۱/۲۲ رسیده‌است. در این تعریف دانشجویانی که شهروندی کشوری غیر از ایتالیا را دارند یا مقطع تحصیلی قبلی خود را خارج از ایتالیا به اتمام رسانده‌اند به عنوان دانشجوی بین‌المللی طبقه‌بندی می‌شوند. ▪️اگر تعداد دانشجویان با مدرک خارجی که در دانشگاه ساپینزا ثبت‌نام کرده‌اند را در نظر بگیریم،

تمدید مهلت ثبت نام کنکور دکتری 1402
تاریخ : 1401/8/29

مهلت ثبت‌نام آزمون دکتری تمدید شد معاون سازمان سنجش: فرآیند هشت روزه ثبت‌نام آزمون دکتری ۱۴۰۲ از روز یک‌شنبه ۲۲ آبان‌ آغاز شد، تا امروز یکشنبه ۲۹ آبان ماه ادامه داشت. با توجه به تصمیم جدید سازمان سنجش آموزش کشور، این مهلت تا پایان روز پنجشنبه سوم آذرماه تمدید شده است.

کناره گیری کمبریج از برگزاری تعدادی از آزمون های سال تحصیلی ۲۰۲۴ در انگلستان
تاریخ : 1401/8/25

کناره گیری کمبریج از برگزاری تعدادی از آزمون های سال تحصیلی ۲۰۲۴ در انگلستان وضعیت دقیق برگزاری آزمون پزشکی انگلیسی ایتالیا (IMAT) برای سالهای بعدی هنوز مشخص نشده است‌ اما صحبت تغییرات آزمون از سال گذشته طبق اطلاعیه ها و اخبار مطرح بوده است.

حذف ممنوعیت انتقال به داخل دانشجویان پزشکی ورودی بعد از ۲۰۱۹
تاریخ : 1401/8/15

وی افزود: همچنین دانشجویانی هم که بعد از سال تحصیلی ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۳ میلادی در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت و در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی تحصیل کردند شامل این آزمون می شوند و در صورت تقاضای انتقال باید در آزمون صلاحیت علمی شرکت کنند. دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی تاکید کرد: این تصمیم برای دانشجویان متقاضی انتقال است که در دانشگاه های معتبر تحصیل می کرده اند و بعد از سال ۲۰۱۹ به خارج رفته بودند.

whatsapp