اخبار

شهرهای برتر ایتالیا از نظر کیفیت زندگی (۲۰۲۲)
تاریخ : 1401/9/24

از میان ۱۰۷ شهر ارزیابی شده توسط Sole 24 Ore، بولونیا برای پنجمین بار در صدر این فهرست قرار دارد. پیش‌تر بولونیا در سال‌های ۲۰۰۰، ۲۰۰۴، ۲۰۱۱ و ۲۰۲۰ به عنوان بهترین شهر ایتالیا انتخاب شده بود. بولتزانو امسال رتبهٔ دوم را به خود اختصاص داده‌است و فلورانس با هشت پله پیشرفت توانسته‌است جایگاه سوم را کسب کند. امیلیا رومانیا از بین نواحی مختلف یکی از بهترین عملکردها را داشته‌است: علاوه‌بر کسب رتبهٔ اول توسط بولونیا، پارما و رجو امیلیا به ترتیب رتبه‌های نهم و سیزدهم را به خود اختصاص داده‌اند.

راه‌اندازی شش رشتهٔ جدید به زبان انگلیسی توسط دانشگاه پادوا برای سال تحصیلی ۲۰۲۳/۲۴
تاریخ : 1401/9/24

در مقطع کارشناسی: ▪️Earth and Climate Dynamics در مقطع ارشد: ▪️Management for Sustainable Firms ▪️Accounting, Finance and Business Consulting ▪️Applied Economics ▪️Computational Finance ▪️Materials Science

تاریخ‌های رسمی برگزاری آزمون‌های تولک med و تولک vet
تاریخ : 1401/9/12

طبق اعلام رسمی میور تولک مد و تولک وت برای پذیرش سال تحصیلی ۲۰۲۳/۲۴ در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و دامپزشکی به زبان ایتالیایی طی دو سشن از ۱۳ تا ۲۲ آپریل و از ۱۵ تا ۲۵ جولای برگزار خواهند شد. نمرات آزمون تا حداکثر ۱۵ روز به متقاضیان اعلام خواهند شد. نهایتاً هر متقاضی می‌تواند بهترین نمره‌ای که در دو سشن کسب کرده‌است را برای قرارگیری در رنکینگ لیست انتخاب کند،

معرفی اپلیکیشن TheFaculty برای آمادگی آزمون پزشکی (به زبان ایتالیایی)
تاریخ : 1401/9/7

اپلیکیشن TheFaculty توسط استارتاپ موفق SmartCreative در سال ۲۰۱۸ برای کمک کردن به دانشجویان در حوزه آموزش راه‌اندازی شده‌است. این اپلیکیشن با بازی‌وارسازی از طریق کوییزهای مختلف به دانشجویان کمک می‌کند دروس خود را مرور کنند و با امتیاز خود تخفیف‌های ویژه دریافت کنند. این اپلیکیشن بانک سوال وسیعی در حد بیش از ۴۵ هزار سوال در ۷۰ درس دانشگاهی مختلف در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

بهترین دانشگاه های ایتالیا بر اساس رتبه بندی World Reputation Rankings (سال ۲۰۲۲)
تاریخ : 1401/9/2

جایگاه دانشگاه‌های ایتالیایی در جدیدترین رتبه‌بندی World Reputation Rankings (سال ۲۰۲۲) موسسه تایمز هر ساله با نظرسنجی از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها را بر اساس اعتبار و شهرت آنها در آموزش و تحقیقات رتبه‌بندی می‌کند. روش آنها به این صورت است که از اساتید دانشگاه می‌خواهند که حداکثر پانزده دانشگاه برتر از نظر آموزش و پژوهش در زمینه‌ی خود را نام ببرند، و سپس این دانشگاه‌ها را امتیازبندی می‌کنند.

افزایش تعداد دانشجویان بین المللی در فنلاند
تاریخ : 1401/9/2

تعداد دانشجویان بین‌المللی در فنلاند به بیشترین مقدار خود رسیده‌است از ژانویه تا اکتبر امسال ۷۰۶۰ دانشجوی بین‌المللی در فنلاند اجازه اقامت تحصیلی دریافت کرده‌اند، حدود ٪۵۴ بیشتر از سال قبل. تعداد دانشجویان بین‌المللی حتی نسبت به دوران پیش از کرونا افزایش چشمگیری داشته‌است: پیش از این رکورد مربوط به سال ۲۰۱۶ بود، زمانی که ۶۳۸۴ اقامت دانشجویی برای بار اول صادر شد.

whatsapp